Trochę kubizmu na Woli

Trochę kubizmu na Woli

To mieszkanie zostało wybudowane z kompleksie apartamentowym na Woli w 2022roku i jak większość mieszkań o tym metrażu składało się z hallu, wejścia do sypialni, łazienki i salonu z aneksem kuchennym. Problem polegał na tym, że przy tak zaproponowanym układzie funkcjonalnym było bardzo mało szaf i powierzchni do przechowywania. Dla kogoś kto nie zakupił dodatkowego schowka, może to być nie lada problem.

Zaproponowałam zamknięcie wejścia do sypialni z hallu i przebicie go w salonie, dzięki takiej niewielkiej zmianie powstała szafa 100cm w hallu i zabudowa na całą ścianę w sypialni.
Wejście do sypialni zostało przesunięte o 30 cm tak, aby zasłona przesuwała się bez przeszkód, a od strony sypialni powstały 2 nisze po bokach okna, które zabudowaliśmy biblioteczkami. Znalazło się też miejsce na łóżko o wymiarach 140×200 z tapicerowanym, panelowym zagłówkiem i 2 szafkami nocnymi nad którymi zaproponowałam 2 kinkiety i obraz.

W łazience oprócz zabudowy nad wc, powstała obszerna szafa na całą ścianę ze składanymi frontami mieszcząca pralkę, miejsce na wiaderko, mop i liczne półki. W kabinie prysznicowej 2 ściany zostały pomalowane na kolor czarny farbą basenową. Na podłodze Hika Terazzo, baterie złoto szczotkowane Omnires.

Hol prowadzi do otwartej części dziennej, w której oprócz strefy wypoczynkowej, mieszczącej rozkładaną sofę i komodę na metalowch nóżkach znalazła się jadalnia oraz aneks kuchenny. Przestrzeń łączącą w sobie kilka funkcji spajają utrzymane w jednej tonacji meble i dodatki.

Kuchnia w kolorach czerń + kaszmir została wyposażona w nowoczesne sprzęty do zabudowy, granitowy zlew, złoty kran i uchwyty, takie same jak we wszystkich meblach w mieszkaniu. Tłem dla kuchni jest oryginalna lampa znajdująca się nad stołem i lustro o organicznym kształcie w złotej ramie.

Założenia kolorystyczne (czarny, kaszmir, złoto, naturalne drewno) i stylistyczne zostały jasno określone, co wpłynęło na szybkość i jakość współpracy. „Obrazy” na płótnie inspirowane sztuką kubizmu przywiezione z Holandii dopełniły całości. Wzór z zasłon z sypialni został powtórzony na ścianie w salonie i hall’u.

Meble wykonane na zamówienie to:

  • w łazience :szafka pod umywalkę, szafa na pralkę
  • w sypialni: biblioteczki i fronty szaf
  • w salonie: komoda
  • w hallu szafy

 

Budżet: 120 000zł

POWIERZCHNIA:
40 m2
ZAKRES PRAC:
projekt wnętrz, kompleksowy nadzór nad projektem, realizacja projektu 
INWESTOR:
Inwestor prywatny
DATA PROJEKTU:
2022
REALIZACJA:
2022/2023
PROJEKT:
Projekt, kompleksowy nadzór nad projektem: Agnieszka Adaszewska-Rajpert

Zobacz inne relaizacje

Wyceń projekt bezpłatnie

Pamiętaj by dodać rzut swojego mieszkania 


Dodaj rzut mieszkania