OFF WHITE – mieszkanie na wynajem w stylu eklektycznym

OFF WHITE – mieszkanie na wynajem w stylu eklektycznym

To już kolejne mieszkanie w starej kamienicy na Mokotowie, które miałam przyjemność realizować z nadzorem „pod klucz”. Mieszkanie znajduje się w bliskim sąsiedztwie Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych na ul.Chełmskiej, otoczone zielenią licznych parków i Łazienek Królewskich.

Kawalerki w mieszkaniach z lat 50-tych miały zazwyczaj 30-37m2 i obszerną kuchnię z oknem. Tak było też i w tym przypadku. Mieszkanie ma 30m2 i dzięki sprzyjającemu układowi udało się wygospodarować oddzielną sypialnie, a kuchnię przenieść w formie aneksu do pokoju dziennego.

Takie wyzwanie otrzymałam od inwestora, który postawił twarde warunki:

  • ma być oddzielna sypialnia
  • wykorzystujemy na maxa wyposażenie które jest w mieszkaniu
  • zostawiamy stare skrzypiące podłogi
  • musimy się zmieścić w budżecie 90 000zł
  • ma być oryginalnie, jasno, komfortowo

 

Należy przy tym zaznaczyć, że w takich „wiekowych” mieszkaniach do wymiany jest zawsze cała instalacja wod-kan i elektryczna, która pochłania lwią część budżetu.

Wizyta w mieszkaniu pokazała szereg „ciekawostek” w postaci rury kanalizacyjnej biegnącej ukośnie pod sufitem, licznych rur od instalacji wodnej poprowadzonych po tynku i przykrytych sprytnie tapetą w łazience 🙂. Pod linoleum w kuchni i hallu nie było wylewki tylko drewniane legary……

Zmianie uległa lokalizacja kuchni – przeniesiona teraz w formie aneksu do salonu, z kuchni powstała sypialnia z łóżkiem 140cm i szafą w zabudowie na całą długość ściany. Dzięki częściowemu wyburzeniu i przesunięciu ściany łączącej sypialnię z łazienką uległa ona powiększeniu, gdzie teraz zmieścił się : prysznic, umywalka z pralką w zabudowie i toaleta.

Remont w kamienicy pociągnął za sobą wymianę całej elektryki, hydrauliki, częściowemu wyburzeniu uległy ściany, dostawione zostały nowe aby powiększyć łazienkę, niszę pod szafę w hallu. Zrezygnowałyśmy z kuchni gazowej zastępując ją płytą indukcyjną.

Zachowałyśmy podłogę dębową ułożoną w jodłę w salonie – jedynie odczyszczając ją z zabrudzeń. To samo dotyczy stołu i 3 krzeseł w których zmienione zostały obicia. Wykorzystaliśmy stare walizki, które dostały „drugie życie” w postaci stolika kawowego, podobnie jak lekko poobijany i nadgryziony „zębem czasu” stolik pomocnik przy sofie w salonie. zostały doły szafek kuchennych, dorobione na zamówienie górne i nowy blat kuchenny. Drzwi wejściowe zostały odczyszczone i odmalowane w kolorze ścian.

W mieszkaniu jest sporo „tanich” rozwiązań: kabina prysznicowa, umywalka i wc pochodzą z marketu budowlanego, w sypialni wnętrza szaf są z Ikea, a zagłówki tapicerowane z Leroy. W salonie komoda TV to produkt indywidualnie stworzony z modułów dostępnych w Ikea.

Na zamówienie wg indywidualnego projektu zostały wykonane: szafka łazienkowa z częścią na pralkę, zabudowa nad WC, szafa w hallu, górne szafki w kuchni, fronty do szaf w sypialni.
Podłogę z linoleum w kuchni, hallu zastąpiliśmy drewnianą deską warstwową.

POWIERZCHNIA:
30 m.kw.
ZAKRES PRAC:
projekt wnętrz, kompleksowy nadzór nad projektem, realizacja projektu
INWESTOR:
Inwestor prywatny
DATA PROJEKTU:
2021
REALIZACJA:
2021/2022
PROJEKT:
Projekt, kompleksowy nadzór nad projektem: Agnieszka Adaszewska-Rajpert

Zobacz inne relaizacje

Wyceń projekt bezpłatnie

Pamiętaj by dodać rzut swojego mieszkania 


Dodaj rzut mieszkania