Mieszkanie w kolorze blue&gold

Mieszkanie w kolorze blue&gold

To kolejne mieszkanie na wynajem, które zaprojektowałam dla inwestora prywatnego, który zaufał mi i dał prawie „wolną rękę”.

W trakcie konsultacji z agencjami nieruchomości okazało się, że większość mieszkań na wynajem jest do siebie bardzo podobna, urządzona głównie w sieciówkach i coraz trudniej je wynająć. Już nie wystarczy kupić mieszkanie, pojechać do Ikea i tam je wyposażyć – aktualnie koniecznością jest stworzenie projektu wyróżniającego się na tle konkurencji. W dalszym ciągu bardzo ważny jest budżet, ale również design, niepowtarzalność – wymusił to klient, który jest coraz bardziej wymagający i może wybierać wśród wielu ofert
Projekt developerski konsultowany był na etapie zakupu, co pozwoliło na wprowadzenie zmian na etapie budowy. Takie rozwiązanie wpłynęło na oszczędność kosztów, ściany powstały dokładnie tam gdzie zakładał nowy projekt, modyfikacjom uległa również instalacja elektryczna i hydrauliczna, nie było konieczności burzenia czy prucia ścian.

Wystarczyło przesunąć ścianę w salonie o 20cm i zamknąć wejście do sypialni z korytarza aby powstała przestrzeń do przechowywania o łącznej długości 470cm !!! oraz swobodna komunikacja wokół 140cm łóżka. Takiej możliwości nie zakładał projekt deweloperski, w którym znalazła się jedna niewielka szafa w hallu, sypialni i pojedyncze łóżko. Przestrzeń kuchenna została „domknięta” od strony hallu dając miejsce konsoli z lustrem.

W mieszkaniu dominującym kolorem jest kobaltowy granat z elementami złota.

Elegancji wnętrzu dodają sztukaterie z belgijskiej firmy NMC, jodła dębowa z Jawor Parkiet, wysokie 20cm listwy przypodłogowe z MDF ukryte drzwi do sypialni i łazienki oraz tapeta Casamance, dywan cieniowany z wiskozy sofa Blues, obraz w salonie, szafki w sypialni, oświetlenie i dodatki pochodzą z Decolor Home&Garden. Wymieniony został osprzęt elektryczny na model K1 z firmy Berker, grzejnik w salonie na płaski Nova Flat w kolorze ścian.

Meble wykonane na zamówienie to: zabudowa kuchenna, szafka pod umywalkę i szafa na pralkę w łazience. Szafy w hallu i sypialni pochodzą z Ikea, tam też zakupiona została szafka RTV

W kuchni i łazience blaty zostały wykonane z kwarco-granitu w kolorze złamanej bieli, a gres na podłodze to pietrasanta z Tubądzin.

Dzięki zaprojektowaniu bardzo dużej jak na tak małe mieszkanie przestrzeni do przechowywania oraz oryginalnemu designowi mieszkanie znalazło swojego najemcę w miesiąc od ukończenia prac wykończeniowych, które przypadły na lockdown spowodowany Covid-19 i uzyskało ponad 30% wyższą cenę jak podobne mieszkania w tej lokalizacji

POWIERZCHNIA:
40 m2
ZAKRES PRAC:
projekt wnętrz, kompleksowy nadzór nad projektem, realizacja projektu
INWESTOR:
Inwestor prywatny
DATA PROJEKTU:
2018
REALIZACJA:
2020
PROJEKT:
Projekt, kompleksowy nadzór nad projektem: Agnieszka Adaszewska-Rajpert..

Zobacz inne relaizacje

Wyceń projekt bezpłatnie

Pamiętaj by dodać rzut swojego mieszkania 


Dodaj rzut mieszkania