FAQ

Lista pytań, na które musisz przygotować odpowiedzi

Im wcześniej, tym lepiej. Zapraszamy jeszcze przed zakupem nieruchomości, tak  aby wspólnie zidentyfikować plusy i minusy danej przestrzeni i tym samym pomóc Klientowi podjąć decyzję czy to na pewno jest TO.

Możemy rozpocząć prace po rozmowie z Klientem i zapoznaniem się z jego potrzebami i marzeniami oraz po obejrzeniu i zmierzeniu powierzchni lub zapoznaniu się z dokumentacją budowlaną.

Cena projektu uzależniona jest od wielkości projektowanych wnętrz oraz od zakresu opracowania projektowego. Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną projektu, wyślij nam rzuty domu/mieszkania wraz z informacją o metrażu i zakresie prac, a my przygotujemy na tej podstawie wstępną wycenę, która zostanie uszczegółowiona po spotkaniu.
Na wycenę wpływa między innymi powierzchnia wnętrz, dlatego potrzebujemy rzutów/planów nieruchomości. Ponadto niezbędna jest informacja odnośnie wstępnych założeń dotyczących powierzchni, a także tego jaką funkcję mają pełnić. Chętnie zapoznamy się zdjęciowymi przykładami.

Pełne zawiera:

• projekt koncepcyjny
• wizualizacje;
• dokumentację rysunkową projektów ogólnobudowlanych wraz z projektami instalacji;
• projekty szczegółowe pomieszczeń takich jak łazienki, kuchnie wraz z wyborem i specyfikacją wyposażenia
• projekty elementów stolarskich wykonywanych na zamówienie (nietypowe zabudowy wnęk, regały, osłony i inne stałe elementy stolarskie),
• rysunki detali wykończeniowych i mebli na zamówienie;
• moodboardy, czyli zdjęciowe zestawienia użytych materiałów, mebli, sprzętów, oświetlenia i dodatków;
• zestawienie materiałów i mebli oraz dekoracji.
• Ile wariantów projektu otrzymuję?
W fazie pracy nad koncepcją przestrzeni Klient wybiera jeden wariant z dwóch opracowań, a następnie na tej podstawie przygotowujemy jego szczegółowe opracowanie, tj. wizualizacje i rysunki techniczne po zaakceptowaniu wizualizacji.

Zakres nadzoru każdorazowo ustalany jest indywidualnie z Klientem.

Pełen nadzór obejmuje:

  • opracowanie harmonogramu prac wykończeniowych
  • wycenę prac wykończeniowych
  • kontrola przebiegu wydatków z założonym budżetem
  • wybór wykonawców poszczególnych prac wykończeniowych
  • spotkania z wykonawcami i omawianie projektów przed rozpoczęciem oraz w trakcie prac wykończeniowych/ remontowych
  • sprawdzanie jakości wykonywanych robót
  • przeprowadzenie konsultacji związanych z realizacją projektu (na budowie, u podwykonawców lub w pracowni)
  • wizyty na budowie lub u wykonawców w liczbie niezbędnej do prawidłowego przebiegu prac wykończeniowych
  • zabezpieczenie dzieła przed dokonywaniem jakichkolwiek zmian bez konsultacji z projektantem i Klientem
Zasadą jest, że zajmujemy się projektem kompleksowo, od opracowania koncepcji po jego pełną realizację. Zakres i koszt nadzoru określamy indywidualnie po poznaniu potrzeb.  Możliwe jest wykonywanie samych projektów bez nadzoru nad realizacją.
Chętnie zaprojektujemy wnętrza domu, niezależnie od wielkości. Niewielkie powierzchnie stanowią oczywiście wyzwanie, ponieważ musi ono pomieścić wszystkie niezbędne funkcje na mniejszym metrażu. Jednakże możemy Państwa zapewnić, że chętnie podejmujemy się takich wyzwań.
Jak najbardziej możemy przygotować projekt tylko jednego pomieszczenia lub jednej kondygnacji w domu.

Każdy projekt jest dostosowany do indywidualnych potrzeb i wymagań Klienta. Istnieje możliwość wykonania wyłącznie projektu koncepcyjnego wnętrza.

Wszystko uzależnione jest od rozmiaru wnętrz, a także od zakresu koniecznych prac do wykonania. Każdy projekt ma rozpisany harmonogram prac, który dołączony jest do oferty, a następnie staje się integralną częścią umowy.
To co jest dla nas najważniejsze to lista marzeń i potrzeb. Istotne są również rysunki techniczne, plany/ rzuty powierzchni do zaprojektowania.  Mile widziane będą również zdjęcia wnętrz, które będą przedmiotem wykończenia/remontu. Kluczowe są także przykłady pokazujące wymarzoną estetykę wnętrza.
Istnieje możliwość umówienia się z nami na terenie inwestycji przed zawarciem umowy, o ile miejsce to znajduje się na terenie Warszawy i okolic.
Po rozmowie z Klientem i zapoznaniu się z marzeniami i potrzebami, a także na podstawie rozmiaru inwestycji możemy oszacować widełki cenowe dla jednego metra kwadratowego projektowanej powierzchni. Na tej podstawie możemy stworzyć  szacunkowy budżet, który będzie podlegał weryfikacji i aktualizacji przed rozpoczęciem realizacji prac budowlanych i wykończeniowych.

Możliwy jest przyjazd projektanta na miejsce inwestycji w celu ustalenia szczegółów projektu.

Projektant potrafi wydobyć zalety danego wnętrza, usunąć z kadru zbędne przedmioty i dobrać dekoracje tak, by fotografowana przestrzeń nabrała spójnego i przyjemnego charakteru.
Na koszt Home Staging składają się: dni przygotowania wnętrza, wypożyczenie mebli/dekoracji oraz praca na planie zdjęciowym, tj. wystylizowanie wnętrza w dniu sesji. Każda realizacji wyceniana jest indywidualnie.

Wyceń projekt bezpłatnie

Pamiętaj by dodać rzut swojego mieszkania 


Dodaj rzut mieszkania